DTPli kadınlardan eylemi

DTPli kadınlardan eylemi.11728
  • Giriş : 17.04.2009 / 16:28:00

Vanda Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) üyesi kadınlar son DTPlilerin gözaltına alınmalarını kınamak amacıyla basın açıklaması ve 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP il binası önünde toplanan ve aralarında Bostaniçi Belde Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş'in de bulunduğu yaklaşık 30 kadın, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Sanat Sokak'a kadar ellerindeki pankartlarla terör örgütü PKK lehine slogan atarak yürüdü. Burada kadınlar adına basın açıklaması yapan Kamile Atabay, “Kürt halkının yeni bir saldırıyla karşı karşıya” olduğunu öne sürerek şunları söyledi:
“Çatışmasızlık kararıyla ortaya çıkan olumlu hava ve demokratik çözüm süreci provokasyona uğratılmak istenmektedir. Sayın Abdullah Öcalan'ın yıllardır geliştirdiği demokratik çözüm ve barış çabalarına PKK'nın 1 Haziran'a kadar çatışmasızlık kararına, yine Kürt halkının 29 Mart yerel seçimlerde ortaya çıkardığı çözüm iradesine rağmen AKP hükümeti inkar ve imha konseptinden vazgeçmemektedir. Bu faşist saldırıları kınıyor ve uyarıyoruz. Arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. Bu saldırılar, halkın ortaya çıkardığı ve gelişim gösteren siyasi çözüm ve özgürlük iradesini hiçbir zaman engelleyemeyecek.”

Basın açıklamasını ardından kadınlar, 5 dakikalık bir oturma eylemi yaparak olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*