DTP'li kadınlardan ''Sayın Öcalan'' sloganları

DTP'li kadınlardan ''Sayın Öcalan''  sloganları.10611
  • Giriş : 11.07.2008 / 17:30:00

İstanbul'da DTP'li kadınlar ''Sayın Öcalan'' diye slogan attı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beyoğlu İstiklal Caddesi Odakula önünde toplanan DTP'li yaklaşık 30 kadın İmralı'da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı. Kadınlar üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu siyah kartları Adalet Bakanlığı'na gönderdi.

Öncesinde yaptıkları basın açıklamasında grup, "Yaklaşık 9 yıldır İmralı'da tek kişilik cezaevinde bulunan Sayın Öcalan sadece siyasal görüşlerini açıkladığı için tecrit edilmekte ve hücre cezaları ile cezalandırılmaktadır. Biz Sayın Öcalan'ın Türkiye'deki demokratikleşme sürecinde görüşlerinin bu sürece katkı sunacağını ve bu nedenle dikkate alınması gerektiğini düşünüyoruz. Biz kadınlar İmralı cezaevindeki bu insanlıkdışı uygulamaların bir an önce son verilmesini istiyoruz. Yapılan insanlıkdışı uygulamalara tepkimizi dile getiremek için hazırladığımız kartları Adalet Bakanlığı'na gönderiyoruz" dedi. Açıklamaların ardından eylemciler kartları, Odakule'deki yeni postaneden Adalet Bakanlığı'na gönderdiler.

Eylemin belirtilen saatten 1 saat erken olması nedeniyle açıklama öncesinde ve sırasında olay yerinde polisin güvenlik önlemi gecikti.

Bu nedenle kadınlar bir süre "Sayın Öcalan" diye slogan atarak dağıldılar. Grubun dağılmasına yetişebilen polis, olay yerinde bulunun 6 kadını gözaltına alabildi. Gözaltına alınan eylemciler Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*