DTP'li Kaplan: Siz kim oluyorsunuz!

DTP'li Kaplan: Siz kim oluyorsunuz!.10052
  • Giriş : 11.03.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 11.03.2009 / 18:54:08

Yerlikaya, DTP'li vekillerin konvoyunun kimlik kontrolü için durdurulması hakkında İçişleri Bakanlığı'na yazı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay anında DTP Milletvekili Hasip Kaplan'ın güvenlik güçlerini, "Siz kimden emir alıyorsunuz da benim konvoyumu durduruyorsunuz." diye tehdit ettiğini bildirdi.

DTP'li Sevahir Bayındır'ın arama kararını askerin elinden aldığını kaydeden Vali, kamu görevlisine baskı yapıldığını açıkladı. İki vekilden de şikayetçi oldu.

Kaplan, 25 Ocak'ta DTP'lileri taşıyan seçim konvoyunun kimlik kontrolü için durdurulması hakkında soru önergesi vermişti. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a bir yazı gönderen Şırnak Valisi Yerlikaya, olay sırasında DTP'li Kaplan ve Bayındır'ın güvenlik güçlerinin görevini yapmasını zorlaştırdıklarını belirtti. Aramayı yapan karakol komutanının "Mahkeme kararları doğrultusunda görevimizi yapıyoruz." dediğini kaydetti. Yerlikaya, şöyle devam etti: "Görevliler üzerinde baskı oluşturmayı, bu sayede görevlilerin kanunların kendilerine verdiği görevleri yerine getirmelerini engellemeyi ve aynı zamanda da kamuoyu oluşturmayı teamül haline getirdikleri görülmektedir. Bazı şahsiyetler tarafından görev yapan personeli baskı ile pasifize etme ve görevini yapmasını zorlaştırma gayretleri ile sık sık karşı karşıya gelinmektedir"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*