DTP'li Kurtalan bebek katiline 'sayın' diye hitap etti!

DTP'li Kurtalan bebek katiline 'sayın' diye hitap etti!.8824
  • Giriş : 21.03.2008 / 15:05:00
  • Güncelleme : 21.03.2008 / 15:24:33

Kurtalan, Kürt sorununun çözümü için Öcalan'ı referans göstererek, bebek katiline 'sayın' diye hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van Milletvekili Fatma Kurtalan, Kürt sorununun çözümü için Öcalan'ı referans göstererek, bebek katiline 'sayın' diye hitap etti.

Kutlamalarda sık sık terörist başı Öcalan lehine slogan atılırken, yine küçük çocuklar ve kadınlar ön planda olduğu görüldü.

DTP Ardahan İl Teşkilatı'nın düzenlediği nevruz kutlamaları için Ardahan'a gelen DTP Van Milletvekili Fatma Kurtalan, çıktığı kürsüde ilginç açıklamalarda bulundu. Şehir stadyumunun yanında gerçekleşen kutlamada nevruz ateşini yakıp kürsüye çıkan Kurtalan, AK Parti hükümetinin sonu nereye kadar uzanıyorsa, korkmadan cesaretle Ergenekon'un üstüne gitmesi gerektiğini söyledi. Kurtalan, şunları söledi: "Sonu nereye kadar varıyorsa, kime uzanıyorsa cesaretle bu çetelerin üstüne gidilmeli. Madem hükümetsin bu çetelerin üzerine gitmeyi bileceksin. Ama bunların üstüne gitmek cesaret ister, bedel ister. O zaman sizi cesarete davet ediyoruz. Her türlü çetenin üzerine gidilmeli. Susurluk olayı da açığa çıkmalı."

Parti kapatmalar konusunda AK Parti'yi eleştiren Kurtalan, "Sanki bugüne kadar hiç parti kapatılmamış gibi davranıyorlardı. Akılları yeni başlarına geldi. Şimdi parti kapatmaların önüne geçecek yasal düzenleme getiriyorlar." dedi.

Köy koruculuğunun bir bela olduğunu ileri süren Kurtalan, bunun kaldırılması gerektiğini savundu. Şiddetle Kürt sorununun çözülemeyeceğini belirten Kurtalan, "Bu nevruzu bayram havasında kutlamak isterdik. Ama ne yazık ki mümkün olmuyor. Kara operasyonu gibi göğüs göğüse çarpışan bir operasyonu yapmayın dedik. Sesimizi dinletemedik. Yüzlerce gencimizi toprağa verdik. Ne oldu, diğer operasyonlar gibi bundan da bir sonuç çıkmadı. Gelin Kürt sorununa tartışarak, demokratik yollarla çözüm bulalım. Kürt sorununun şiddetle çözümlenemeyeceği bu operasyonlarla ortaya çıktı. Sorunlarımızı demokratik açılımlarla halledelim. Sayın Öcalan'da bu sorunun kilididir." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious