DTP'li Kurtulan'ın eşinin PKK'lı olmasına halk kızgın

DTP'li Kurtulan'ın eşinin PKK'lı olmasına halk kızgın.22902
  • Giriş : 09.11.2007 / 18:09:00

DTP Milletvekili Fatma Kurtulan'nın eşinin PKK'lı olmasına her kesimden eleştiri geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkâri Dağlıca baskınında kaçırılan 8 askeri kurtarmak için PKK'lı teröristlerle tutanak imzalayan DTP milletvekillerinden Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan, yerel olarak yayın yapan Korkut Ata Gazetesi tarafından Osmaniye merkeze bağlı Dereli köyünde protesto edildi.

Milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşi müebbet hapse mahkûm Salman Kurtulan'ın 25 Aralık 1998'de, Dörtyol, Osmaniye ve Tarsus'ta güvenlik güçleriyle çatışmalara girdiği, 11 Nisan 1999'da Dereli köyü yoluna mayın döşeyerek, devriye gezen onbaşı Cüneyt Kırlı, çavuş Zekeriya Şahin ve Süleyman Acar'ı şehit eden grubun içinde yer aldığı ifade edildi.

Şehitlerin adının yaşatılması, acısının unutulmaması için olayın olduğu, Dereli Köyü Orman İşletmesi deposu yanından geçen Cebel yolu kenarındaki çeşmeye "Şehitler Çeşmesi" adı verilmiş, mermer kitabeye künyeleri işlenmişti.

Çeşmeyi yaptıran ve kitabeyi yazdıran Korkut Ata Gazetesi adına gazetenin Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Yücel bir grup arkadaşıyla gittiği çeşme başında milletvekilinin terörist eşini lanetledi. Hüseyin Yücel; "Acımız büyük. Dağda gezen teröristlerin eşini TBMM'ye sokarak acımızı daha büyüttük. Bu şehitlerin kanının yerde kalmasını istemiyoruz. Katil Salman Kurtulan'ı ve onlarla iş birliği yapanları lanetliyoruz" dedi.

Eşi, TBMM'de milletvekili olan Salman Kurtulan'ın halen Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada yargılandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious