DTP'li milletvekili Hasip Kaplan'dan şok açıklamalar

DTP'li milletvekili Hasip Kaplan'dan şok açıklamalar .14143
  • Giriş : 15.10.2007 / 08:42:00
  • Güncelleme : 15.10.2007 / 08:47:24

Kaplan: "Meclis'ten kovulursak, en büyük sivil eylemlerimizi yaparız. Arkamızda Cudi var."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, DTP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının planlandığını öne sürerek, "Meclis'ten kovulursak, halkımızın yanına oturur en büyük sivil eylemlerimizi yaparız. Arkamızda Cudi var" dedi.
Bayram dolayısıyla seçim bölgeleri olan Şırnak'a giden milletvekilleri Kaplan ve Sevahir Bayındır, Habur Sınır Kapısı'nda halkla bayramlaştıktan sonra açıklamalarda bulundu. DTP'lilerin dokunulmazlığının kaldırılmasının planlandığını öne süren Kaplan, "Sizin seçilmiş DTP'li vekillerinizi yani bizi, TBMM'den kovmak istiyorlar. Biz bu halkın verdiği oy ile Meclis'e gittik. Onların cümlelerini kullanmamızı istiyorlar. Bizim arkamızda Cudi, önümüzde Habur var. Buradan, sınırdan Erdoğan'a sesleniyorum; Sayın Erdoğan, sen sultan değilsin, biz de senin kölen değiliz. Bizi Meclis'ten kovarlarsa biz de halkımızın içine gelir oturur, onlarla en büyük sivil eylemlerimizi yaparız" diye konuştu.

'Kürtler susturulamadı'

Kaplan, AKP hükümetine 'sınırı geçmeyin' çağrısında da bulunarak, "Başbakan Erdoğan tezkere hazırlamış, Irak Kürdistanı'na saldırmayı düşünüyor. Türkiye oraya gittiğinde sınır ötesi operasyon değil halkların savaşı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 84 yıldır başına gelen diktatörler, askerler ve baskıcılar tarafından Kürtler susturmaya çalışıldı. Ama susturulamadı. Demek ki sorun baskıyla değil diyalog ve muhataplıkla çözülür" dedi.
Başbakan'ı şehit kanı üzerinden ahlaksız siyaset yapmakla suçlayan Kaplan, "Bu millet AKP'ye nasıl oy vermişse almasını da bilir. Bu halk, Başbakan'ı malulen emekli edip tezkeresini eline verecektir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious