DTP'li Türk: Biz bu Meclis'in üyeleriyiz

DTP'li Türk: Biz bu Meclis'in üyeleriyiz.16662
  • Giriş : 23.04.2008 / 22:58:00

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, ''Biz, bu Meclisin üyeleriyiz. Bizim burada olduğumuzdan dolayı buraya gelmeyenler varsa, bunu onlara sormak lazım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Grup Başkanı Türk ile DTP'li milletvekilleri, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle verdiği resepsiyonuna katıldı.

Burada gazetecilerin, ''DTP'lilerin resepsiyona katılması nedeniyle askerlerin resepsiyona gelmediği iddialarına'' ilişkin sorularını cevaplandıran Türk, ''Biz bu Meclisin üyeleriyiz. Biz buradayız. Bizim burada olduğumuzdan dolayı buraya gelmeyenler varsa, bunu onlara sormak lazım'' diye konuştu.

Ahmet Türk, daha önce kendilerine yönelik ''ayrımcılık yapıldığını'' söylemesi üzerine dava açıldığını belirterek, konuyla ilgili başka değerlendirmede bulunmayacağını söyledi.

Türk, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Genel Kuruldaki konuşmalarına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine de ''Günün anlamıyla örtüşmeyen bir konuşmaydı. Irkçılığı kendi yapıyor. Alt-üst kimliğe bile karşı çıkanlar, ırkçılıkla ilgili değerlendirme yapmamalı. Kendi vatandaşınızın kimliğini inkar ederek, zaten ırkçılığı siz yapıyorsunuz. Konuşmasını seviyesiz buldum. Sanki partisinin kurultayında konuşuyor gibiydi'' yanıtını verdi.

Bu arada, Türk ile DTP'li milletvekilleri, resepsiyonda yanlarına gelen Iraklı diplomat Taban Albazaz ile bir süre Kürtçe sohbet ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious