DTP'li Türk: Dostça bir sohbet diyebilirsiniz

DTP'li Türk: Dostça bir sohbet diyebilirsiniz.12074
  • Giriş : 10.03.2008 / 17:15:00

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyaretlerine ilişkin ''Bugün yaşadığımız süreçle ilgili düşüncelerimizi, görüşlerimizi ortaya koyduk'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk'ü kabul etti.

Kabulde, DTP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş da hazır bulundu. TBMM Başkanı Toptan'ın kabulü, görüntü alınmasının ardından basına kapalı sürdürüldü.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyaretlerine ilişkin ''Bugün yaşadığımız süreçle ilgili düşüncelerimizi, görüşlerimizi ortaya koyduk'' dedi.

TBMM Başkanı Toptan ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Türk, görüşmede Parlamentodaki çalışmaları değerlendirdiklerini söyledi.

Türk, ''Sayın Başkan'a hem Parlamentodaki çalışmalarımız hem grupla ilgili faaliyetler hem de bugün yaşadığımız süreçle ilgili düşüncelerimizi, görüşlerimizi ortaya koyduk. Dostça bir sohbet yaptık. Siyasete nasıl baktığımızı, olaylara nasıl baktığımızı yorumladık. Dostça bir toplantı olarak değerlendirebiliriz'' diye konuştu.

TBMM Başkanı Toptan'a ''Herhangi bir rapor'' sunmadıklarını ifade eden Türk, ''Toptan'ın telkin veya tavsiyeleri olup olmadığına'' ilişkin soruyu ise ''Tabi bir tartışma olunca karşılıklı olarak düşüncelerimizi birbirimize aktarmaya çalıştık'' yanıtını verdi.

DTP'li milletvekillerinin yasama dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin dosyaların gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine de Türk, konunun gündeme geldiğini söyledi.

Türk, ''1994'te Parlamentoda olan milletvekillerinden biriydim. O dönemde 125'ten yargılanmamıza, Devlet Güvenlik Mahkemeleri olmasına rağmen bütün dosyalar Meclis'e gönderilirdi ve dokunulmazlığın kaldırılması kararına Meclis karar verirdi. Ama bugün farklı bir uygulama var, bu yanlıştır bizce; hukuki değil, bunu ifade ettik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious