DTP'li Türk gözaltıya ne dedi?

DTP'li Türk gözaltıya ne dedi?.12776
  • Giriş : 17.12.2007 / 20:45:00
  • Güncelleme : 17.12.2007 / 22:25:04

DTP Grup Başkanı Türk, 'Demirtaş'ın kaçmaya niyeti yok' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, ''Genel Başkanımızın yurttan kaçma gibi bir durumu yok. Bunu bir siyasi karar olarak değerlendirmek lazım'' dedi.

Demirtaş'ın Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alınması ardından gazetecilere açıklama yapan Türk şunları söyledi: ''Genel Başkanımızın ülkeden kaçmak gibi bir niyeti yok. Böyle bir niyeti olsaydı yurt dışından Türkiye'ye gelmezdi. Bugün gelen Genel Başkanımızın mahkemeye çıkarılarak, orada yargının kararına göre bir tavır geliştirilmesi lazımdı. Yani bize göre şık olmayan bir durum. Zaten kendisi isteyerek geliyor. Hukukta kaçma durumu varsa tutuklanır, aksi takdirde böyle bir durumla karşılaşılmaz'' dedi.

Türk, bir gazetecinin, ''Yeni bir Genel Başkan seçmeyi düşünüyor musunuz? Genel Kurulu toplayacak mısınız?'' sorusuna, ''Böyle bir niyetimiz yok Genel Başkanımızın genel başkanlığı devam ediyor'' yanıtını verdi.

DEP Eski Milletvekili Selim Sadak da DTP Genel Başkanı Demirtaş'ın yurt dışına çıkmasından sonra, suçlamaların kasıtlı olarak çıkartıldığını ve gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü.

Bu arada Demirtaş'ın Ankara İl Jandarma Komutanlığına götürüldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious