DTP'li Türk'ten AK Parti'ye hem destek hem de sitem!

DTP'li Türk'ten AK Parti'ye hem destek hem de sitem!.10314
  • Giriş : 19.03.2008 / 06:32:00
  • Güncelleme : 19.03.2008 / 01:47:33

DTP'li Türk, AK Parti'ye destek çıktı ama sitemini de dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Grup Başkanvekili Ahmet Türk partisinin grup toplantısında konuştu. Türk hakkında kapatılma davası açılan AK Parti'ye destek çıkarken, DTP hakkında kapatılma davası açılıdığında ses çıkarmayan AK Partililere de sitemini dile getirdi.

BU KOMİKLİĞE DUR DEMELİ

AK Partiye açılan kapatma davası için, "Bu komikliğe bu küçülmeye dur deme zamanı gelmiştir. Önce Danıştay üyesini darbeyi övmesi ve sonra kapatma davası.. Hukuk ideolojik olamaz. Sizin siyasi sınırlarını biz çizeriz, sen yüzde 70'le de gelsen buna oligarşik yapı çıkıyor. Halk iradesinin bir anlamı yok diyorlar." dedi.

SEN KENDİNE Mİ MÜSLÜMANSIN

Bize karşı saldırılara sessiz kalan iktidar, hemen demokrasi mağduru kesiliyor. Sen sadece kendine mi müslümansın? Sen sadece kendine mi demokratsın? Bunun yanıtını vermek zorundasın.

Sivil Anayasa için çalışmaların başlatılması için çağrıda bulunuyoruz. Seçkinci elit kesimin altında ezilmesin. Meclisimiz tarihi bir sınavla karşı karşıyayız. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. 'Kütler ne istiyor' diyenler Nevroz'u dikatle izlemesini istiyoruz.

MHP'YE KIZDI

MHP'nin parti kapatmayı zorlaştıran ancak DTP'yi devre dışı bırakan önerisine kızan Türk, demokrasinin bir gün onlara da lazım olacağını söyledi. Türk, "Demokrasi herkese lazım. Çözümsüzlük geliştikçe siyaset alanı daralıyor. AK Parti samimiyle bir an önce sivil Anayasayı gündeme getirir. Parti kapatmanın zorlaştırılmasında "birilerini dışarıda tutalım" diyorlar." Halk iradesine zerre inanıyorsanız tutumuzu gözden geçirin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious