DTP'li Üçer teröristlerin bombalanmasından rahatsız

DTP'li Üçer teröristlerin bombalanmasından rahatsız.14143
  • Giriş : 19.01.2008 / 23:30:00
  • Güncelleme : 19.01.2008 / 23:37:49

DTP'li Özdal Üçer teröristlerin bombalanmasından rahatsız: "PKK kampları bombalanmasın"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van milletvekili Özdal Üçer, PKK'lıların bombalanmasını istemediklerini belirterek, "Onlar uzaydan gelmediler, bu halkın çocuklarıdır. Yapılabilecek sosyal reformlarla bunlar yaşama katılabilir" dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Van Şube Başkanlığı'nın 3. Olağan Genel Kurulu Mavi Plaza İş Merkezi'nde bulunan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası salonunda yapıldı. Sendikanın genel kurul toplantısında bir konuşma yapan DTP Van milletvekili Özdal Üçer, Hükümetin ekonomik politikalarını IMF ve ABD yetkililerinin iki dudağı arasında çıkan sözler doğrultusunda şekillendirdiklerini iddia ederek, "Dağlar, taşlar bombalanıyor. Köyler bombalanıyor. Siviller bombalanıyor. Bu mantığın sahipleri diyor ki hayır biz sivilleri bombalamıyoruz. Biz gerillaların da bombalanmasını istemiyoruz. Onlar uzaydan gelmediler. Bu halkın çocuklarıdır. Yapılabilecek sosyal reformlarla bunlar yaşama katılabilir" dedi.
Üçer, doğanın dahi tahrip olmasını istemeyen bir siyaseti benimsediklerini kaydederek, "Biz şunu biliyoruz. Bombalanan her dağ, yanan her orman bizim doğadaki akciğerlerimizdir. Ölen ve yitip giden her can bizim canımızdır. Toprağa düşen her kan bizim kanımızdır. Biz bütün bunlardan dolayı kol kola olmalıyız. Yürek yüreğe olmalıyız. Güçlü olmalıyız. Artık dürüst ve onurlu insanların alanları taşırması zamanı geldi geçiyor. Grevse grev yapmalıyız, yürüyüş ise yürüyüş yapmalıyız. Barışsa barış için biz 4 Şubat'ta dağlara canlı kalkan olmak için gidiyoruz. Barış için gerekirse her türlü fedakarlıkta bulunmalıyız. Çünkü bu ülkenin yıllardı gizli, karanlık ve kirli savaş politikalarıyla emekçiye ve yoksula verilmesi gereken pay askeri ve yoksulluk politikalarına kurban gitmektedir" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 110 delegenin, 7 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu üyelerini belirlemek için oy kullanma işlemine geçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious