DTP'li vekil Ayla Akat Ata: "PKK' bu ülkenin gerçeğidir"

DTP'li vekil Ayla Akat Ata:
  • Giriş : 02.03.2008 / 20:55:00

DTP mitingine dönüşen basın açıklamasında teröristler, Türk bayrağı açan kadının evini taşladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, PKK’nın bu ülkenin bir gerçeği olduğunu ileri sürerek, “Körler ve sağırlar diyaloguna söyleyebileceğimiz bir şey vardır. PKK bir neden mi, sonuç mudur? Biz ‘sonuçtur’ diyoruz. İster 40 bin daha insan yitirin, ister yitirmeyin deyin. PKK bu ülkenin gerçeğidir” dedi.

Basın açıklamasına katılanların yürüyüşü sırasında evinin balkonuna çıkarak Türk Bayrağı açan bir kadın, bir grup tarafından taşlandı. Polis taşlı saldırıda bulunan gruptan 30 kişiyi gözaltına aldı.

“PKK BU ÜLKENİN GERÇEĞİ”

Basın açıklamasını yapan DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, aylardır bölgenin her ilinde insanların 30 yıldır yaşananlara karşı ‘Edi Bese’ (yeter artık) dediğini savunarak şöyle konuştu:

“Bu eylem ve etkinlikler çözüm içindir. Bu halk demokratik barışa çözümdür. Karşımızda körler ve sağırlar diyalogu vardır. Bunlar ya çözümden yana, ya da savaştan yana olacaklar. Bu ses ise demokratik talep isteyenlerin sesidir. Körler ve sağırlar diyaloguna söyleyebileceğimiz bir şey vardır; PKK bir neden mi, sonuç mudur? Biz sonuçtur diyoruz. İster 40 bin daha insan yitirin, ister yitirmeyin deyin. PKK bu ülkenin gerçeğidir.”

BALKONUNDA BAYRAK AÇAN KADINA TAŞ

Kalabalık Sanat Sokağı üzerinde geldiğinde, oturduğu apartmanda evinin balkonuna çıkan bir kadın, ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ diye bağırarak elindeki Türk Bayrağı’nı açtı. Bu sırada yürüyüşe katılanlardan bir grup balkondaki kadını taş yağmuruna tuttu. Kimliği açıklanmayan kadın taş atılması üzerine evine girdi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious