DTP'li vekil Kurtulan'ın eşinin PKK'lı olduğu kesinleşti

DTP'li vekil Kurtulan'ın eşinin PKK'lı olduğu kesinleşti.8824
  • Giriş : 07.11.2007 / 09:20:00
  • Güncelleme : 07.11.2007 / 10:05:54

Bu kişi PKK'nın üst düzey isimlerinden Remzi Kartal'la birlikte hareket ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1Hakkındaki tutuklama kararı nedeniyle 1999 yılından beridir aranan Kurtulan, uzun süredir eski DEP milletvekillerinden ve PKK'nın üst düzey isimlerinden Remzi Kartal'la birlikte hareket ediyor. Kurtulan, son olarak Kartal'la birlikte Nisan ayında Fransa'nın Strazburg kentindeki açlık grevinde boy gösterdi.

DTP'li milletvekillerinin bazı yakınları, halen terör örgütü PKK'yla ilişki içinde veya örgütle bağlantı içindeyken öldürülmüş olan isimler. DTP'li Grup başkanvekili Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan da bunlardan biri. Fatma Kurtulan, dün bir gazetede eşinin terör örgütü üyesi olduğu yönündeki soruları cevapsız bıraktı.

Alınan bilgilere göre, 1992'de evlenen Kurtulan çiftinin yolları, Salman Kurtulan hakkında 1999'da çıkan tutuklama kararından sonra ayrıldı. Kurtulan, kısa süre içinde yurtdışına kaçtı ve Avrupa'da bulunan Remzi Kartal'ın yanına gitti.

Burada PKK'ya lojistik yardım çalışmalarında bulunan Kurtulan, son olarak Kartal'la birlikte 2007'nin Nisan ayında Abdullah Öcalan'ın sağlık sorunlarına gerekçe göstererek açlık eyleminde bulundu. Fransa'nın Strazburg kentindeki 39 günlük eylemin ardından, Kurtulan bir süre Kuzey Irak'da bulundu. Salman Kurtulan'ın ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde PKK'ya yardım faaliyetleri yürüttüğü belirtiliyor. Bu arada, DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Kurtulan, TBMM kayıtlarında evli görünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious