DTP'li vekilden akıl almaz provoke!

DTP'li vekilden akıl almaz provoke!.11728
  • Giriş : 28.02.2009 / 00:06:00

DTP’li vekil terör örgütü sempatizanlarını kışkırtmak için elinden geleni yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçim çalışmalara tam gaz devam eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van'da vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılandı. Vatandaşın bu sevgi gösterisi karşısında DTP'li vekiller de boş durmadı.

Van'da yaşanan olay şöyle gelişti; DTP'li bir vekil terör örgütü sempatizanlarını kışkırtarak polislerin üzerinde saldırttı. Polis bu gruba müdahalesiyle polisten kaçan göstericiler DTP'li vekilin evine sığındı. Daha sonra DTP'li vekilde göstericiler daha da kışkırtmak için polislerin üzerine şişe attı, hakaretler savurdu. Polis bu duruma da temkinli yaklaşarak olayı büyümeden yatıştırmayı başardı. Ayrıca DTP İl binası önünde toplanan küçük bir grup ise miting alanına yürümek istedi. Polis bu grubun da yürümesine izin vermedi.

TUTUNAK TUTULDU

Alınan bilgiye göre daha sonra polis bölgede vekilin fırlattığı şişe kırıklarını toplayarak tutanak tuttu. Şimdi savcının olayla ilgili olarak işlem yapmasını bekliyor.

BAZI ESNAFLAR DÜKKANLARINI AÇMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler öncesi bugün yapacağı Van ziyareti, bazı kesimler tarafından da protesto edildi. Kentin ara sokaklarındaki bazı işyerlerinin bugün sabah saatlerinden itibaren dükkanlarını açmadıkları gözlendi.

DTP DÜN AÇIK AÇIK TEHDİT ETMİŞTİ

DTP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Hüseyin Cengiz, yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın Van gezisinin provokasyon amaçlı olduğunu savumuştu. Cengiz, çıkabilecek olaylardan da Başbakan'ı sorumlu tutmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*