DTP'li vekilden PKK ailesine taziye ziyareti!

DTP'li vekilden PKK ailesine taziye ziyareti!.11564
  • Giriş : 21.12.2007 / 18:31:00

DTP'li Bayındır, Kandil'deki hava harekatında ölen PKK'lı için başsağlığı diledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Türk Silahlı Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatında ölen PKK'lı terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Bayındır, Kurban Bayramı nedeniyle geldiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde DTP ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı. Burada ''Türkiye yanlış bir maceraya sürükleniyor'' diyen Sevahir Bayındır, şöyle konuştu:

''Bu operasyonda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Bu 25'inci operasyon da anlamsız operasyondur. Bu operasyonlardan derhal vazgeçilmeli, yeni Anayasa ile kültürel haklar güvence altına alınmalıdır.''

-TERÖRİSTİN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ-

DTP Şırnak Milletvekil Bayındır, basın açıklamasının ardından, beraberinde kapatılan DEP'in eski Milletvekili Selim Sadak, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak ve bazı DTP'lilerle birlikte, Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen hava harekatı sırasında ölen terör örgütü üyesi ''Rohat'' kod adlı Fatih Bordoğan için kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Bayındır, burada yaptığı açıklamada, artık hiçbir annenin ağlamasını istemediklerini belirterek, şunları söyledi:

''Böyle durumlarda hepimiz çok üzülüyoruz. Bu operasyonda PKK'lılar ile sivil vatandaşlar öldü. Artık hiçbir annenin ağlamasını istemiyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Acınızı paylaşıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious