'DTP'li vekile dayak' araştırılıyor

'DTP'li vekile dayak' araştırılıyor.11099
  • Giriş : 18.02.2008 / 18:46:00
  • Güncelleme : 18.02.2008 / 19:50:21

Batman Valisi Recep Kızılcık, DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız ve Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın saldırıya uğradığı iddiası ile ilgili araştırma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman Valisi Recep Kızılcık, DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız ve Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın saldırıya uğradığı iddiası ile ilgili, ''İhmal olup olmadığının araştırılması için görevlendirme yaptım. Suçlu varsa gereken yapılır'' dedi.

Vali Kızılcık makamında düzenlediği basın toplantısında, Milletvekili Yıldız ile Belediye Başkanı Kalkan'ın uğradıkları saldırıdan dolayı üzüntü duyduğunu belirtti.

Demokrasi adına yaşananları tasvip etmenin mümkün olmadığını ifade eden Kızılcık, şöyle dedi: ''Yıldız ile Kalkan'ı telefonla arayıp, geçmiş olsun dileğinde bulundum. Batman'ın huzura ve sükunete ihtiyacı var. Herkesin daha duyarlı olması gerekiyor. Olaya karışanlarla ilgili inceleme başlatılmıştır. Milletvekili ve belediye başkanına karşı olanların nasıl gerçekleştirildiğini, ihmal olup olmadığının araştırılması için görevlendirme yaptım. Suçlu varsa gereken yapılır.''

Bu arada, AK Parti Batman Milletvekilleri Ahmet İnal ve Emin Ekmen, milletvekili Bengi Yıldız ve belediye başkanı Hüseyin Kalkan'a yapıldığı iddia edilen saldırıyı kınadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious