DTP'li vekiller Cuma namazında dışarıda bekledi

DTP'li vekiller Cuma namazında dışarıda bekledi.12087
  • Giriş : 04.01.2008 / 16:22:00

Cenaze törenine gelen DTP'li vekiller Cuma namazında dışarıda bekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'da askeri servis aracının geçişi sırasında bir araca yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybedenlerden Eren Şahin'in cenazesi, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in de katıldığı törenle toprağa verildi.

Ailesi tarafından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi morgundan alınan Şahin'in cenazesi, Yenişehir semtindeki Berat Camisine getirildi.

Şahin için cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker, Vali Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Muzaffer Arslan, Kutbettin Arzu, Abdurrahman Kurt, Ali İhsan Merdanoğlu ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, DEP eski Milletvekili Selim Sadak ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Cenaze namazı sırasında, DTP Diyarbakır Milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk ve Gültan Kışanak, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin ile Dicle Belediye Başkanı Abdullah Akengin, cami dışında bekledi.

Şahin'in cenazesi, Bakan Eker, Vali Mutlu, AK Parti ve DTP milletvekillerinin katılımıyla Şehitlik Mezarlığında toprağa verildi.

Cenazenin üzerindeki Türk bayrağının verildiği anne Oya Erolat, oğlunun mezarına karanfil attı.

Anne Erolat, oğlunun çok genç yaşta şehit olduğunu belirterek, ''Oğlumu kaybettikten sonra 5 duyumu kaybettim. Olayın faillerinin bir an evvel bulunmasını istiyorum'' dedi.

Şahin'in cenaze törenine katılmak için mezarlıkta bulunan arkadaşları ve yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious