DTP'li Vekiller Nevruzda yöresel kıyafetler giydi

DTP'li Vekiller Nevruzda yöresel kıyafetler giydi.16702
  • Giriş : 21.03.2008 / 17:53:00

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasına başta protokol olmak üzere görevli kişiler yöresel kıyafetler giydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasına başta protokol olmak üzere görevli kişiler yöresel kıyafetler giydi. Kadınlar ise yeşil, kırmızı, sarı renklerin ağırlıkta olduğu fistanları tercih etti.

Vatandaşlar alana sabah erken saatlerinde gitmeye başlarken, DTP'li milletvekilleri, belediye başkanları ve yöneticiler saat 10.30'da gelmeye başladı. Diyarbakır'daki Nevruz programı saat 11.00'da Nevruz ateşinin yakılmasıyla başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de tahsis ettiği otobüslerle vatandaşları Nevruz alanına taşıdı. Alanda bazı gruplar PKK terör örgütü ve elebaşı Abdullah Öcalan lehinde slogan attı, örgüt flamaları ve Öcalan'ın posterlerini açtı.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, DTP milletvekilleri Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş ve Kutlamalara, Gültan Kışanak, Avrupa Parlementosu (AP) Milletvekili Felaknaz Uca, DEP eski milletvekilleri Leyla Zana ve Selim Sadak, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Enver İmrek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, alt kademe belediye başkanları, DTP'li yöneticiler ve bazı sendika ve sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı. Protokolün büyük kısmının yöresel kıyafet giymesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious