DTP'li Yıldız: Bu gidişat kaygı verici

DTP'li Yıldız: Bu gidişat kaygı verici.16960
  • Giriş : 09.05.2009 / 15:16:00

DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Özel Yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Türkiye genelindeki çeşitli illerde başlatılan operasyonlar kapsamındaki tutuklamaları eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçimlerden sonra 200'ün üzerinde partinin gençlik yapısı üyesinin gözaltına alınıp tutuklandığını söyleyen Yıldız, bunun demokratik olmadığını savundu.

Yıldız, "Legal mücadele içinde olan gençliğimize karşı geliştirilen bu operasyon ve baskıların gençliği hiç kimsenin beklemediği partimizin de hiç istemediği başka alanlara itmesinden ciddi şekilde endişeliyiz." dedi.

DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Yurtsever Demokratik Gençlik Merkezi yöneticileriyle birlikte basın toplantısı yaptı.

Seçim sırası ve sonrasında özellikle DTP'ye yoğun baskılar geliştirildiğini öne süren Yıldız, genel merkez yöneticilerinin gözaltına alındığını dile getirdi.

Seçimlerden sonra 200'ün üzerinde gençlik yapısı üyesi olan gencin gözaltına alınıp tutuklandığına işaret eden Yıldız, "Biz bunu gençliğin demokratik sisteme olan inancı, özellikle gençliğin toplumun geleceği olduğu gerçeğinden hareketle siyaset legal mücadele içinde olan gençliğimize karşı geliştirilen bu operasyon ve baskıların gençliği hiç kimsenin beklemediği partimizin de hiç istemediği başka alanlara itmesinden ciddi şekilde endişeliyiz." diye konuştu.

Legal bir parti içinde mücadele şansı bulmayan gençlerin farklı yönlere kayacağını aktaran Yıldız, "Bu gidişatın kaygı verici olduğunu belirtmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Parti Gençlik Meclis üyesi Zerife Kıran ise DTP ve gençlik örgütü Yurtsever Demokratik Gençlik Merkezi üzerindeki baskılar olduğunu öne sürerek bunun sona ermesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*