DTP'li yöneticilere 6'şar yıl hapis

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

DTP'li başkan ve yöneticilere 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'da 28 Mart günü meydana gelen ve 3 gün devam eden olayları protesto etmek için kepenk kapatma eylemi ve gösteriye katıldıkları gerekçesiyle yargılanan DTP Ceylanpınar İlçe Başkanı Halit Kahraman ile 2 ilçe yöneticisi 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

DTP Ceylanpınar İlçe Başkanı Halit Kahraman, ilçe yöneticileri Salih Sağlam ve A. Kadir Fırat hakkında 2 Nisan günü Diyarbakır'daki olayları protesto etmek amacıyla yapılan yürüyüşe katıldıkları ve kepenk kapatma eylemine katılarak, "Halkı korku ve paniğe sürükledikleri" ve "örgüt propagandası yaptıkları" suçlamasıyla haklarında açılan davaya Diyarabakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Davanın son duruşmasına sanıklar ile avukatları katıldı. Duruşmada savcının mütalasının okunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 3 DTP'liyi ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Abdullah Öcalan'ı siyasi iradem olarak kabul ediyorum' kampanyası için imza topladıkları iddia edilen DTP Ceylanpınar İlçe Örgütü'ne üye 3 kişiyi de 17 Kasım günü aynı maddeden, aynı cezaya çarptırmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious