DTP'liler, Obama'ya yardım önerdi

DTP'liler, Obama'ya yardım önerdi.11728
  • Giriş : 06.11.2008 / 20:09:00

DTP Eş Başkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna, ABD'nin yeni seçilen başkanı Obama'ya bir kutlama mesajı yolladı. Mesajda bakın neler yazılıydı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Başkanlığı'na seçilen Barack Obama'ya DTP Eş Başkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna'nın imzasıyla gönderilen kutlama mesajında, DTP'nin başta Kürt sorunu olmak üzere Ortadoğu'daki sorunların çözümü konusunda birikimleri paylaşmaya hazır olunduğu ifade edildi.

DTP'nin Obama'ya gönderdiği kutlama mesajında "Umut ediyoruz ki barışçıl ve özgürlükçü mesajlarınız yeni bir dönemin başlangıcı olur" denildi ve şu görüşlere yer verildi: Bu bağlamda, Demokratik Toplum Partisi, Birleşik Devletler'in desteğiyle Ortadoğu sorunlarının barışçıl ve demokratik bir şekilde çözülmesini ummaktadır. Dolayısıyla Türkiye'yi, İran'ı, Irak'ı ve Suriye'yi kapsayan Kürt Sorunu, Ortadoğu'nun istikrarı için kilit bir rol durumundadır. Partimiz, Ortadoğu'da demokratik çözümlerin ortaya çıkarılması için birikimlerimizi ve perspektiflerimizi hükümetinizle samimiyetle paylaşmaya hazırdır.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*