DTP'liler adliyeye sevk edildi

DTP'liler adliyeye sevk edildi.23312
  • Giriş : 29.02.2008 / 12:00:00

Van'daki basın açıklamasından sonra polise taşla saldırmışlardı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'da salı günü Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) basın açıklamasından sonra yasadışı slogan atarak harekete geçtikten sonra polise taşla saldıran 18 kişi, savcılığa sevk edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik Kuzey Irak'a yaptığı kara harekatının durdurulması için AK Parti önüne siyah çelenk bıraktıktan sonra basın açıklaması yapan DTP'lilerden bir grup ara sokaklara dağılarak olay çıkarmıştı.

Yasadışı slogan atıp yolu trafiğe kapatan şahısların polise taşlı saldırması üzerine yapılan müdahalede ara sokaklara dağılan göstericilerle polis arasında arbede yaşanmıştı.

Olay sırasında ve sonrasında gözaltına alınan şahıslar emniyette sorgularının ardında adliyeye sevk edildi.

Polisin Devlet Hastanesi ve adliye binası çevresinde aldığı güvenlik önlemlerinden sonra polis otolarına bindirilen zanlılar, D.G., S.Y., Z.K., C.İ., Ş.M., E.S.Y., V.Ö., Ş.U., S.T., T.G., A.K., B.B., A.T., S.Y., M.T., C.G., A.K., ve N.Ö. şahıslar Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Sağlık kontrolünden sonra zanlılar Cumhuriyet Savcılığı'nda sevk edilmek üzere Van Adliyesi'ne getirildi. Güvenlik önlemleri arasında adliyeye alınan zanlıların arasında bulunanlardan 3'ünün çocuk yaşta olduğu bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, olaylarda 6 polis, 2 vatandaşın çeşitli yerlerinde yaralandığı açıkladı.

Olaylarda yaralanan göstericilerden birinin hastanede tedavisinin sürdüğü, atılan taşlardan 5 işyeri ve 2 araçta hasar meydana geldiği vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious