DTP'liler 'barış' istedi

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

İzmir'de bir araya gelen ve ağırlıkla Demokratik Toplum Partisi (DTP) mensubu yaklaşık 150 kişi, insan zinciri oluşturarak "barış" talebiyle yürüyüş düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Basmane semtinde bulunan DTP İl Başkanlığı önünde toplanan DTP, SDP, İnsan Hakları Derneği, 78'liler Derneği, AKSM, Tay-Der, Ege Göç-Der, Demokratik Özgür Kadın Hareketi, Özgür Yurttaş Girişimi ve DTP Gençlik Meclisleri üyelerinin de aralarında bulunduğu grup, üzerlerinde "Barış" yazılı tişörtlerle el ele vererek Basmane'den Konak Meydanı'na kadar insan zinciri oluşturdu ve sloganlar eşliğinde yürüdü.

Demokratik çözüm çağrılarına verilen cevabın operasyon, sindirme, baskı ve tutuklama olduğunu iddia eden DTP İzmir İl Başkanı Mehdi Aslan, "Halklarımızın birlikte yaşama koşulları ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu oyun ne kadar Kürtler üzerinde oynanmak isteniyorsa, o kadar da Türkiye, Türkler ve cumhuriyet üzerinde oynanmak isteniyor. Bu anlamda Türkiye'ye ve cumhuriyete sahip çıkılması gerektiğini dillendirenler her şeyden önce bu oyunu görmelidir." dedi.

Çeşitli sloganlar atan grup, olaysız bir şekilde dağıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious