DTP'liler canlı kalkan olacak

DTP'liler canlı kalkan olacak.14143
  • Giriş : 26.12.2007 / 12:45:00
  • Güncelleme : 26.12.2007 / 13:04:23

DTP'li milletvekillerinin, PKK'lılar için sınırda canlı kalkan olması planlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DTP, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki PKK kamplarına düzenlediği sınır ötesi operasyonların durdurulması için "farklı bir eylem planı" hazırladı.

DTP'li milletvekillerinin de katılımının kararlaştırıldığı planda, sınır bölgelerinde canlı kalkan eylemi de yer alıyor.

DTP Parti Meclisi (PM) toplantısında, milletvekilleri ve ölen PKK'lıların ailelerinin Kuzey Irak sınırında canlı kalkan eylemi yapması, bugün yapılacak MYK toplantısında konunun kesin karara bağlanması benimsendi.

Edinilen bilgiye göre, Güneydoğu ve Kuzey Irak'ta TSK'nın sürdürdüğü operasyonların durdurulması için bir dizi eylem düzenlenmesi kararlaştırıldı. Alınan karara göre, operasyonların yoğun olarak yapıldığı bölgelerde halkın da katılımının sağlanacağı eylemlere ağırlık verilecek.

Milletvekillerinin de katılımının kararlaştırıldığı eylemler daha çok operasyonların yoğunlaştığı sınır kesiminde gerçekleştirilecek. TSK'nın operasyonlarının durdurulması için, milletvekilleri ile ölen PKK'lıların aileleri sınır hattında "canlı kalkan" eylemi düzenleyecek. Eylemin etkili olması için sınır hattından Ankara'ya yürüyüş de düzenlenecek.

Bu arada toplantıda, DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın tutuklanmasının siyasi bir karar olduğu vurgusu yapılırken, durumu protesto etmek için Adalet Bakanlığı'na faks eylemi düzenlenmesi kabul edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious