DTP'liler İstiklal Marşı'nı okumadı

DTP'liler İstiklal Marşı'nı okumadı.9023
  • Giriş : 08.11.2007 / 11:38:00

DTP'nin büyük kongresinde, İstiklal Marşı okunma ihtiyacı hissedilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2. Olağanüstü Kongresi, çalışmalarına başladı. Ankara'daki Büyükhanlı Park Apart Otel'de gerçekleştirilen 2. olağan üstü büyük kongrede, genel başkanlık ve parti meclisi için seçimler yapılacak. Kongrenin açılışında, bir süre önce vefat eden Orhan Doğan ve Hatem İke anıldı. Salondakilerin, ''özgürlük ve demokrasi şehitleri adına'' saygı duruşuna davet edildiği açılışta, İstiklal Marşı okunmadı.

Divanın oluşturulduğu sahnenin arkasında Türk bayrağı ve parti flamasının yanı sıra geçtiğimiz günlerde vefat eden Orhan Doğan'ın da fotoğrafı yer aldı. Salonda Atatürk posterinin asılmadığı görüldü. Kongrede, divan başkanlığına Nursel Aydoğan seçildi. Salona sadece delegelerin alındığı kongrede, 878 kayıtlı delege oy kullanacak. Kongre salonunda, ''Demokratik özerklik ile demokratik cumhuriyet'', ''Demokratik sosyalizm ışığında özgürlüğün zaferine yürüyoruz'', ''Siyaset kadınla demokratikleşecek ve toplumlaşacak'' yazılı pankartların asılı olduğu görüldü. Kongreye, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras ile eski DEP milletvekilleri Hatip Dicle ve Selim Sadak da katıldı. -

EMNİYET ÖNLEMLERİ-

 Öte yandan, polis tarafından DTP kongresinin yapıldığı Büyükhanlı Park Apart Otel çevresinde sabah erken saatlerden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alındı. Delegeler, kongrenin yapılacağı salon ve girişler bomba imha ekiplerince tarandıktan sonra polis tarafından oluşturulan kontrol noktalarında üst aramaları yapılarak salona alındı. Girişler sırasında delege olduğu öğrenilen 2 kişinin ruhsatlı silahlarıyla kongrenin yapılacağı salona girmek istemeleri üzerine polis, bu kişilerin silahla girişini engelledi. Yaklaşık 700 polisin çevre güvenliğini aldığı Park Otel ve civarında panzerler ve çok sayıda polis aracı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious