DTP'liler meydanı yine boş buldu!

DTP'liler meydanı yine boş buldu!.16253
  • Giriş : 24.03.2009 / 21:35:00

Mitingde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterini açan 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mitinge DTP Kars İl Başkanı Veli Mükyen, Belediye Başkan Adayı Ayşe Alınak, DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, DEP eski milletvekili Hatip Dicle katıldı. Partililer miting alanına doğru gruplar halinde slogan atarak giderken, emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Emniyet Müdürü İbrahim Demirci'nin de takip ettiği mitingde güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı. Saat 11.00'de başlayan mitingi izlemek için alana gelen gazeteciler hazırlanan platforma çıkmak istedi. Ancak parti yetkilileri gazetecilerin platforma çıkmalarına izin vermedi. Bu tavrı protesto eden gazeteciler, alandaki Atatürk Anıtı'nın kaidesi etrafından mitingi izlemeye çalıştı.

DEP eski Milletvekili Hatip Dicle, yaptığı konuşmada, "Kürt halkının ne istediğini o sağır kulaklarına bir kez daha haykıracağız. Kürt halkı dilini, kültürünü, tarihi değerlerini, ulusal değerlerini özgürce yaşamak istiyor. Barış ve demokrasi içinde olmak istiyor. Kürdistan'ın bütün zenginliklerine rağmen bu yoksulluk zincirini kırarak refah içinde yaşamak istiyor. Halk önderi başkan Öcalan'ın özgürlüğünü çok önemsiyor. Yıllardır Kürt halkının özgürlük mücadelesini yürütmek için cezaevindeki çocuklarını, dağdaki evlatlarını bu kutsal özgürlük alanlarında kucaklamak istiyor. Demokratik bir cumhuriyet içinde Türk halkıyla kardeşçesine, demokratik özerklik projesiyle kendi kendini yönetmek istiyor. Bu haklar her halkın olduğu kadar Kürt halkının da hakkıdır ve engellenemeyecek" dedi.

Miting alanında Nevruz ateşi yakıldı ve partililer ateşin etrafında halay çekti. Bu sırada terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterini açan 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Miting şarkıcı Cane'nin verdiği konserle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*