DTP'liler MHP binasına saldırdı

  • Giriş : 18.07.2007 / 14:31:00

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde DTP'nin Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Naci Kutlay'ın mitingine katılan yaklaşık 1500 kişi MHP ilçe binası önünden geçerken slogan attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde DTP'nin Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Naci Kutlay'ın mitingine katılan yaklaşık 1500 kişi MHP ilçe binası önünden geçerken slogan attı. MHP'li bir grubun karşılık vermesi üzerine DTP'liler taş ve sopalarla binaya saldırdı.

Olay yerine gelen polis havaya ateş açarak, binayı çember altına aldı. Kalabalık grup DTP'li yöneticilerin araya girmesiyle dağıldı.

Belediye Meydanı'nda bugün düzenlenen mitinge katılmak için DTP ilçe binası önünde toplanan yaklaşık 1500 kişi Ağrı Caddesi üzerinde yürümeye başladı. Bu sırada MHP ilçe binası önünden geçen grup, "Bıji Serok Apo" sloganı attı.

Binadan çıkan birkaç MHP�linin karşılık vermesi üzerine kısa süreli arbede yaşanırken, polisin müdahalesiyle dağılan ve miting alanına gelen kalabalık, "MHP'liler partiye saldırdı" söylentisi üzerine yeniden harekete geçti.

Taş ve sopalarla MHP binasına saldıran kalabalığa polis müdahalede güçlük çekince, olay yerine gelen Özel Harekat Timleri ve jandarma havaya ateş açtı. Güvenlik kordonunu aşmak isteyen kalabalığı DTP'li yöneticiler sakinleştirdi. Grup daha sonra dağıldı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious