DTP'liler PMD'yi ziyaret etti

DTP'liler PMD'yi ziyaret etti.9424
  • Giriş : 05.11.2008 / 14:45:00

Hakkari’de gazetecilere taşlı saldırı sonrasında; haberciler TBMM’de DTP Grubunda protestoda bulundu. DTP’liler, Parlamento Muhabirlerine ‘üzüldük’ ziyareti yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP Başkanvekili Selahattin Demirbaş, Parlamento Muhabirleri Derneği'ne (PMD) yaptığı ziyaret sırasında, “Bizim parti olarak gazetecilere yapılan saldırı ile organik bir bağımız yoktur. İlgimiz yoktur. Biz vicdani olarak böyle bir saldırıyı onaylamayız. Ayrıca siyasi olarak da basına saldırı yapıp, intihar mı edeceğiz? Saldırıdan dolayı üzüntülüyüz. Ancak bizimle bir ilgisi yok” dedi.

Hakkari'de gazetecilere yönelik taşlı-sopalı saldırı sonrasında dün DTP grup toplantısını izleyen bazı gazeteciler; protesto eylemi yapmıştı. Ahmet Türk konuşmaya başlayınca, gazeteciler topluca salonu terk etmiş ve grup toplantısını izlememişlerdi. Bunun üzerine Demirtaş, PMD'den randevu istedi ve bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında, kendilerinin ilgisi olmadığını belirttiği gazetecilere yönelik saldırıdan üzüntülü oldukları söyledi. Demirtaş, “Biz basın emekçilerine her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz de o saldırıya karşıyız” dedi.

PMD BAŞKANI BOZKURT: "KINIYORUZ"

PMD Başkanı Göksel Bozkurt da; “Biz PMD olarak gazetecilerin haber alma özgürlüğünün sonuna kadar savunucusuyuz. Biz gazeteciler sokaktaki insan adına görev yapıyoruz. Gazetecilerin görev yapmasının engellenmesi demek, kamuoyunun haber almasının engellenmesi demektir. Hakkari'de meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. PMD'nin de içinde yer aldığı G-9 Gazeteciler Platformu olarak da bir kınama açıklaması yaptık. PMD, gazetecilere yönelik her türlü şiddetin karşısındadır.” dedi.

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*