DTP'liler polise saldırınca bir anda ortalık karıştı!

DTP'liler polise saldırınca bir anda ortalık karıştı!.13150
  • Giriş : 22.12.2007 / 07:23:00
  • Güncelleme : 22.12.2007 / 00:49:55

Adana'da askeri harekatı protesto ettikten sonra dağılmayan DTP’liler polisle kavgaya girişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Kuzey Irak’a düzenlediği askeri harekatı protesto etmek amacıyla AKP İl Binası’na siyah çelenk bıraktıktan sonra dağılmayan DTP’lilere polise müdahale etti. Çıkan arbedede 3 kişi gözaltına alındı.

Cemal Gürsel Caddesi’ndeki DTP İl binası önünde toplanan yaklaşık 200 kişi, İnönü Parkı’na gelip basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan DTP Seyhan İlçe Başkanı Mehmet Nardal’ın da aralarında bulunduğu 5 kişilik bir heyet daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’a düzenlediği askeri operasyonu protesto etmek için AKP İl Başkanlığı girişine siyah çelenk bıraktı.

Açıklamanın tamamlanmasının ardından DTP İl binası önünde toplanan grup, Cemal Gürsel Caddesi önünde beklemeyi sürdürdü. Trafiğin akışını engelledikleri gerekçesiyle ‘dağılın’ uyarısı yapılan gruba, bu talebi dikkate alınmayınca müdahale edildi. DTP’liler ile polis arasında arbede çıktı. Çevik kuvvet polisinin de müdahale ettiği arbede kısa sürede yatıştırıldı, kalabalık dağıtıldı. Polis, kimliği açıklanmayan 3 DTP’liyi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious