DTP'liler taşlarla polise saldırdı

DTP'liler taşlarla polise saldırdı.16692
  • Giriş : 27.01.2008 / 20:58:00

DTP'liler korsan gösteri düzenlemeye kalkınca ortalık savaş alanına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın cezaevi şartları ile operasyonları protesto eden bir grup, basın açıklamasının ardından korsan gösteri düzenledi.

PKK terör örgütü lehinde slogan atarak polise taşla saldıran gruba, çevik kuvvet ekipleri müdehale etti.

Şevket Sümer Mahallesi'ndeki DTP belde teşkilatı önünde toplanan bir grup kalabalık, terör örgütü lehinde slogan atarak pankart taşıdı. Burada, terör örgütü ve elebaşısını eleştiren bir haberden dolayı bazı gazeteleri ateşe veren örgüt yandaşları, Öcalan'ın cezaevi şartlarını ve terör örgütüne yönelik operasyonları protesto etti.

Akdenize Göç Edenler Derneği Başkanı Selahattin Güvenç'te yaptığı açıklamada, terör örgütü liderinin cezaevi şartlarının iyileştirilmesini ve başka bir yere taşınmasını istedi.

Polisin panzerler ve çevik kuvvet desteğinde yoğun güvenlik önlemi aldığı basın açıklaması olaysız sona ererken, bir çoğunun yüzü puşili olan gençler, dağılımın ardından sokak aralarında korsan gösteri düzenleyerek, Öcalan lehinde slogan attı. Polise taşla saldıran örgüt yandaşlarına çevik kuvvet ekipleri müdehale etti. Yola lastik ve çöp konteyneri yığarak ateş yakan grup, polisin müdehalesi ile ara sokaklara kaçarak dağıldı. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, basın açıklaması sırasında yasa dışı pankart taşıyan 1 kişi gözaltına alındı. Olaylar nedeniyle polisin bölgedeki güvenlik önlemleri sürüyor.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious