DTP'liler ve Ülkücüler birbirine girdi

DTP'liler ve Ülkücüler birbirine girdi.20013
  • Giriş : 19.11.2007 / 00:28:00
  • Güncelleme : 19.11.2007 / 00:28:06

DTP taraftarları ile ülkücü gençler arasında çıkan kavga ortalığı karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nde geçtiğimiz hafta yapılan öğrenci konseyi başkanlık seçimlerini ülkücü grubun desteklediği adayın kazanması üzerine başlayan gerginlik, dün kavgayla sonuçlandı.

DTP'li 4 yöneticinin tutuklanmasını protesto eden bir grup, daha sonra Haşimiye Meydanı'nda bulunan Ülkü Ocakları binasına doğru harelket etti. Ülkü Ocakları binası önünde ülkücü gençlerle karşılaşan grup, taş ve sopalarla birbirine girdi. Olay yerine hemen çevik kuvvet ekibi gönderildi.

Emniyet güçlerinin anında müdahalesi sonucu kavga büyümeden önlenirken, olayda ülkücü olduğu belirtilen Erdinç T. (22) yaralandı. Yaralı genç, Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, olay yerinde bulunan gazeteciler görüntü almak isterken, bazı şahısların engellemesi ile karşılaştı. Gazetecilerin üzerine yürüyen grup, polis tarafından engellendi. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı. Polis, Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) önünde güvenlik önlemi aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious