DTP'lilerden 'Sayın Öcalan' dilekçesi

DTP'lilerden 'Sayın Öcalan' dilekçesi.23312
  • Giriş : 21.08.2008 / 16:28:00

DTP Batman milletvekilleri Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız ile DTP'li bazı belediye başkanları, teröristbaşı Abdullah Öcalan"a "sayın" diyerek Cumhuriyet Savcılığı"na dilekçe postaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İmralı"da ömür boyu hapis cezasını çeken Öcalan"ın saçlarının kazıtıldığını iddia eden DTP"liler, PTT"ye giderken, “Saçımızı kazıyanın kökünü kazırız” dövizi açtı.

Batman DTP milletvekilleri Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız ile Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Beşiri Belediye Başkanı Burhan Kurhan, Gercüş Belediye Başkanı Esat Öner"in de aralarında bulunduğu DTP"liler, teröristbaşı Abdullah Öcalan"a "sayın" diyerek kedilerini Cumhuriyet Savcılığı"na ihbar etti. Milletvekilleri, belediye başkanları ile partililer DTP Batman il binası önünde toplanarak, Türkçe ve Kürtçe yazılı, "İmralı Cezaevi kapatılsın" yazılı pankart açarak Gülistan Caddesi üzerinde toplandı. Öcalan"ın cezaevinde saçının kazıltığının iddia edilmesi üzerine burada bazı kişiler, "Saçımızı kazıyanın kökünü kazırız" yazılı dövizi açarak, sık sık Öcalan lehine sloganlar attı.

Daha sonra PTT"ye giden milletvekilleri ve belediye başkanları 18 bin imzalı "sayın özalan" yazılı dilekçeyi Cumhuriyet Savcılığı"na postalayarak kendilerini ihbar etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*