DTP'lilerden 'silahsız' terör

DTP'lilerden 'silahsız' terör.16211
  • Giriş : 03.11.2008 / 11:46:00

DTP'nin İstanbul Taksim’de yapacağı oturma eylemine Valilik izin vermedi. Ama silahsız terör konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

POLİS TELSİZLERİNDE DİKKAT ÇEKİCİ ANONSLAR

DTP'nin İstanbul Taksim'de yapacağı oturma eylemine Valilik izin vermedi. Ancak, polis dün, korsan gösteri ihtimaline karşı geniş güvenlik önlemleri aldı.
Ekiplerin sabah saatlerinden itibaren telsizlerden “Orantısız güç kullanmayın. Cop kullanmayın, havaya ateş etmeyin. Müdahalede ilk olarak su kullanılacak” gibi anonsları da dikkat çekti.

KALDIRIMLARDA SÖKÜLMEDİK TAŞ KALMADI

İzinsiz gösteri yapmak isteyen, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu yaşları 6 ila 15 arasında değişen 60 kişilik grup, önce Sakızağacı Caddesi üzerinde toplandı yüzlerini maskeyle kapatan grup polise taş atmaya başladı. Daha sonra da Dolapdere'de bulunan Karakuyum Sokak'ta toplanan grup, bu kez ateş yakıp, yerden söktükleri kaldırım taşlarını caddedeki araçlara ve Çevik Kuvvet ekiplerine attı. Polis grubu gaz bombasıyla dağıttı.

Ara sokaklara kaçan göstericileri, polis kovaladı. Olayda, DTP İstanbul İl BaşkanıHalil Aksoy'un da aralarında bulunduğu 27 kişiyi gözaltına alındı.

İETT otobüsüne molotoflu saldırı

İstanbul Zeytinburnu'nda bir grup İETT otobüsüne taş ve molotof kokteylleri ile saldırdı. İETT şoförü Güngör Akyüz, önceki akşam saat 22.30'da Eminönü-Zeytinburnu seferine çıktı. 15 yolcusu bulunan otobüs Zeytinburnu Adliyesi'nin arkasındaki durağa geldiğinde, maskeli grup taş ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Saldırıda 3 yolcu yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*