DTP'lilerden 'tahrik' edici sloganlar

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Hakkari’de DTP tarafından düzenlenen basın açıklamasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt alehine, çetebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı basın açıklamasında kalabalık, ‘Büyükanıt şaşırma, sabrımızı taşırma’, teröristbaşı Öcalan için de ‘Öcalan kanla canla seninleyiz, sayın Öcalan’ sloganları attı. Basın açıklamasını okuyan parti üyesi Hamit Kaya ise, Kürt düşmanlığının artık resmi ideolojiler tarafından kabul edildiğini belirterek, “Türkiye’de yaşayan halklar birbirine düşürülmek isteniyor'' dedi.
İlçenin Özgürlük Meydanı’ndaki DTP binası önünde yapılan basın açıklamasına yaklaşık 500 kişi katıldı. DTP’lilere yönelik baskıları protesto etmek amacıyla 50 kadının ağızlarını siyah bantla kapattığı basın açıklamasında, kalabalık Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt aleyhine, ‘Büyükanıt şaşırma, sabrımızı taşırma’, teröristbaşı Öcalan lehine de ‘Öcalan kanla canla seninleyiz, sayın Öcalan’, ‘Koruculuk onursuzluktur’ sloganları attı.

‘BAŞBAKAN'A TAKİPSİZLİK, YÖNETİCİLERİMİZE CEZA’
Kalabalığa hitaben basın açıklamasını okuyan DTP üyesi Hamit Kaya, Türkiye’nin geleceğinin karartılmaya çalışıldığını öne sürerek şöyle konuştu:
“Türkiye'de yaşayan halklar birbirine düşürülmek isteniyor. Her gün yüzlerce vatandaşımız ölüyor. Türkiye nin geleceğini karartmak istiyorlar. Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki baskılar kaldırılmalı ve tarafsız doktor heyeti İmralıya gönderilmeli. Asıl yapılmak istenen Kürtlere tahammülsüzlüktür ve topyekün Kürtleri imha etmektir. Kürt düşmanlığı artık resmi ideolojiler tarafından kabul edilmiştir. Türkiye’de şimdiye kadar onlarca il başkanımız, çalışanlarımız ve yöneticilerimiz tutuklanmıştır. Cizre belediye başkanımız, anti demokratik bir şekilde cezaevine atılmıştır. Roj TV’ye sinyal göndererek yayını engellenmiştir. Kürtlerin bütün dünya ile bağlantıları kesilmiştir. Sayın kelimesini kullanan Başbakan Erdoğan’a takipsizlik veren mahkemeler, yöneticilerimize ise ceza yağdırdı'' Daha sonra slogan atarak yürümek isteyen kalabalık, polis tarafından uyarılınca sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious