DTP'lilere taşlı saldırı:10 yaralı

DTP'lilere taşlı saldırı:10 yaralı.11728
  • Giriş : 17.03.2009 / 10:36:00

DTP'nin dün Sultanbeyli'de düzenlediği mitingin ardından ülkücü bir grup seçim otobüsüne taşlı saldırıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sultanbeyli'de Fatih Bulvarı üzerinde toplanan bir grup ülkücü, DTP seçim otobüsüne taşlı saldırıda bulundu. Saldırıda araçta bulunan 2 kişi hafif şekilde yaralanırken, otobüste de maddi hasar meydana geldi.

Yaralılar hastaneye kaldırılarak, ayakta tedavi edildi. Otobüse yönelik taşlı saldırının ardından, ülkücü grup bu defa da olay yerine gelen DTP'li 40-50 kişilik gruba saldırıda bulundu. İkinci saldırıda ise 8 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırıda bir kaç kişinin ise bıçakla yaralandığı öğrenildi.

Seçim çalışmaları kapsamında DTP dün Sultangazi, Sancaktepe ve Sultanbeyli'de miting düzenledi. Aralarında DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Birlikte Başarabiliriz Platformu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akın Birdal ve DTP yöneticileri katıldı.
Mitingte konuşan DTP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Dursun Yıldız, kenti çevresel sorunlardan arındırıp, halka layık hale getireceklerini söyledi.

Yıldız'ın ardından konuşan İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Sivas, Maraş, Çorum ve Gazi olaylarının hatırlatarak Türkiye'nin bu tip olaylarla anılan bir ülke haline geldiğini söyledi. Dün başlayan Dünya Su Formu'na da dikkat çeken Tuncel, "Bugün suyumuzu pazarlıyorlar, buna izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Sancaktepe'ye geçen DTP'liler onbini aşkın kişi tarafından coşku ile karşılandı. DTP'liler burada yaptıkları konuşmalarda demokratik, çoğulcu, katılımcı belediye modelini uygulayacaklarını söyledi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk burada yaptığı konuşmada AKP ve CHP politikalarını eleştirdi. Türk, Kürtlerin özgürlüğünün Türk'ün, Çerkez'in, Rum'un özgürlüğü anlamına geldiğini savundu.

Sancaktepe'nin ardından Sultanbeyli'ye ilçesine geçen DTP'liler burda da 10 bine aşkın kişi tarafından karşılandı. Yapılan konuşmalarda barış ve kardeşliğe vurgu yapılarak “29 Mart yerel seçimlerinde oylarınızı eşitlik ve adalet için kullanın” çağrısında bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*