DTP'nin 'demokratik tepki' günlüğü

DTP'nin 'demokratik tepki' günlüğü.13017
  • Giriş : 23.10.2008 / 10:56:00
  • Güncelleme : 23.10.2008 / 10:56:26

Camların kırıldığı, kepenklerin zorla kapatıldığı, öğrencilerin okula gitmelerinin engellendiği 'demokratik' eylemler vatandaşa baskı ve zulümleriyle devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehir merkezlerindeki terör dün gece de devam etti. İstanbul Bahçelievler'de bir minibüs kundaklandı. Ümraniye'de bölücü terör örgütü sempatizanı bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Adana'da da bir iş yeri gece saatlerinde molotof kokteyli atılarak kundaklandı. Yine Adana'da gece saatlarinde korsan gösteri düzenleyen terör örgütü PKK yandaşları, polisin müdahalesi ile dağıldı.

MİNİBÜSE MOLOTOFLU SALDIRI

Bahçelievler'de kimliği belirsiz kişi yada kişilerce park halinde bulunan bir servis minibüsüne molotof kokteyli atıldı. Saldırı sonrası minibüste büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Çobançeşme Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde park halinde bulunun bir servis minibüsüne saat 21:30 sularında kimliği belirsiz kişi yada kişilerce molotof kokteyli atıldı. Çıkan yangın sonucu minibüste büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangın, olay yerine sevk edilen Kocasinan İtfaiye ekipleri tarafından müdahale edilerek kısa sürede söndürüldü.

1 POLİS YARALI

Ümraniye'de, yasadışı bölücü terör örgütü sempatizanı bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Olaylarda bir polis ayağına denk gelen molotof kokteyli sebebiyle hafif yaralandı. Çıkan olaylarda 2 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Mustafa Kemal Mahallesi 3004 Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 10 kişi yolu trafiğe kapatıp kurdukları barikatları ateşe verdi. 'Dağılın' uyarılarına rağmen yasadışı slogan atmaya devam eden gruba polis müdahale etti. Ara sokaklara kaçışan grup, burada da zaman zaman slogan atmaya devam etti. Bu esnada sokak başında bekleyen çevik kuvvet polisine atılan molotof kokteyli sebebiyle bir polis memuru ayağından yaralandı. Hafif şekilde yaralanan polise ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı. Çıkan olayların ardından 2 kişi gözaltına alınırken çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

ADANA'DA KORSAN GÖSTERİ

Adana'da korsan gösteri düzenleyen terör örgütü PKK yandaşları, polisin müdahalesi ile dağıldı.

Gece saatlerinde Barbaros Mahallesi Eminağa Caddesi üzerinde toplanan bir grup, ateş yakıp yolu trafiğe kapatmak istedi. Gösteride çocukların yine ön sıralarda kullanıldığı gözlendi. Terör örgütü PKK lehine slogan atan grup, Çevik kuvvet ekibinin müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçarak dağıldı. Çarşamba Pazarı yoluna giren bir grup da taş atarak polise karşılık verdi. Panzer eşliğinde grubun üzerine giden polis, buradaki grubu dağıtarak sokakların güvenliğini sağladı. Göstericilerin kurduğu barikat da polis ekipleri tarafından dağıtılarak yol trafiğe açıldı. Göstericileri dağıtan polis, bir süre bekledikten sonra mahalleden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*