DTP'nin Kürtçe gazete oyunu

DTP'nin Kürtçe gazete oyunu.7310
  • Giriş : 15.11.2008 / 17:04:00

DTP'li vekil Akın Birdal, Kürtçe gazeteyi Meclis'e sokmak için resmen plan hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, Kürtçe günlük yayımlanan Azadiya Welat Gazetesi'ne destek amacıyla abone oldu. Birdal, “Adresi TBMM olarak gösteriyorum. Azadiya Welat Meclis'e gelecek” dedi.

Diyarbakır DTP teşkilatı, Kürtçe yayımlanan Azadiye Welat Gazetesi'ne destek amacıyla abonelik başlattı. DTP İl Yönetim Kurulu'nun yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son söylemlerinde, kendisi gibi düşünmeyen hiçbir yayını yaşatmama eğilimi içinde olduğunu belirtilerek, “Bu tekçi zihniyet kendisi gibi düşünmeyen hiç bir yayını yaşatmama eğilimi içinde olduğunu göstermektedir. Kürt basınına yönelik baskıları kınamak amacıyla Azadiya Welat Gazetesi'ne abonelik kampanyası başlatıyoruz” denildi.

DTP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile belediye başkanları ve DTP Diyarbakır milletvekili Akın Birdal gazeteye abone oldu. Birdal, “Adresi TBMM olarak veriyorum. Azadiya Welat Meclis'e gelecek. Kürtçeyi öğrenmeye başladım. Bu gazete ile Kürtçe'mi geliştireceğim” dedi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*