DTP'nin tezkere kararı!

DTP'nin tezkere kararı!.23312
  • Giriş : 27.09.2008 / 15:20:00

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, tezkerenin çıkmaması için parti olarak red oyu vereceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Barış Meclisi Bitlis Girişimi, 7 Ekim'de görüşülecek tezkereye milletvekillerinin red oyu vermesi için Meclis'e mektup gönderdi. Bitlis Postanesi önünde DTP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş öncülüğünde bir araya gelen Demokratik Toplum Partisi üyeleri ve yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, KESK'e bağlı sendika üyeleri konuya ilişkin açıklama yaptı. Sağanak yağmur altında gerçekleştirilen basın açıklamasını Barış Meclisi üyesi Kenan Akvan okudu.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş ise parti olarak tezkerenin çıkmaması için red oyu vereceklerini açıkladı. 30 yılı aşkın bir süredir yaşanan savaşın artık son bulması gerektiğini belirten Karabaş, PKK'lılar için 'gerilla' ifadesini kullandı. DTP'li Karabaş, şöyle konuştu: "İster gerilla olsun, ister asker olsun Türkiye bir ferdinin bile kaybına tahammül edemeyecek duruma gelmiştir. 30 yıllık savaş sürecinde denenen askeri yöntemlerin başarısızlığı ortadayken, bu başarısızlığı tekrarlamanın bir anlamı yoktur. Bunun mantıksızlığını parlamenterlere anlatmak için elimizden geleni yapacak ve red oylarını isteyeceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*