DTP'nin töreninde Abdullah Öcalan posteri açıldı

DTP'nin töreninde Abdullah Öcalan posteri açıldı.12001
  • Giriş : 21.03.2008 / 14:05:00

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasına başta protokol olmak üzere görevli kişiler yöresel kıyafetler giydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kadınlar ise yeşil, kırmızı, sarı renklerin ağırlıkta olduğu fistanları tercih etti.

Diyarbakır'da Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından organize edilen Nevruz kutlaması devam ediyor.

Vatandaşlar alana sabah erken saatlerinde gitmeye başlarken, DTP'li milletvekilleri, belediye başkanları ve yöneticiler saat 10.30'da gelmeye başladı. Diyarbakır'daki Nevruz programı saat 11.00'da Nevruz ateşinin yakılmasıyla başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de tahsis ettiği otobüslerle vatandaşları Nevruz alanına taşıdı. Alanda bazı gruplar PKK terör örgütü ve elebaşı Abdullah Öcalan lehinde slogan attı, örgüt flamaları ve Öcalan'ın posterlerini açtı.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, DTP milletvekilleri Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş ve Kutlamalara, Gültan Kışanak, Avrupa Parlementosu (AP) Milletvekili Felaknaz Uca, DEP eski milletvekilleri Leyla Zana ve Selim Sadak, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Enver İmrek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, alt kademe belediye başkanları, DTP'li yöneticiler ve bazı sendika ve sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı. Protokolün büyük kısmının yöresel kıyafet giymesi dikkat çekti.

Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden kalkan F-16 savaş uçaklarının kalabalığın üzerinden havalanması tepkilere neden oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious