DTP'nin yeni Başkan'ı Türk de değil Tuğluk da!

DTP'nin yeni Başkan'ı Türk de değil Tuğluk da!.12776
  • Giriş : 26.10.2007 / 12:27:00

DTP'de Ahmet Türk ve Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk başkanlığa aday olmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP Olağanüstü kongre öncesinde bugün Diyarbakır’da toplandı. Bu toplantıdan DTP'li Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı’nın başkan adaylığı için isminin netleşmesi bekleniyor.

Tek aday olarak çıkması beklenen Anlı’nın seçilmesi halinde DTP Genel Başkanlığına TBMM dışından bir isim gelmiş olacak.

FIRAT ANLI NASIL GÜNDEME GELMİŞTİ?

Ferhan Şensoy'un Diyarbakır'da sergilediği Fername oyunda "Kredi kartları teröristtir. Bunlar PKK’dan beterdir" sözleri nedeniyle protesto edilmişti.

Fırat Anlı'nın da bu protestonun ardından söylediği sözler çok tartışılmıştı.

Anlı şöyle demişti:

"Salondaki birçok kişi bir biçimi ile dağdaki gençlerin akrabalarıydı. Bu oradaki Kürtlere ilişkin söylenen her söz nasıl etki yaratıyorsa, aslında ona duyulan bir tepkidir. Özellikle Kuzey Irak’taki Kürtlere dönük ortaya konan tarz, üslup Türkiye’de yaşayan milyonlarca Kürdü ciddi bir şekilde incitmektedir. Hassasiyetlerimize dikkat etmeliyiz. Biz de Türkiye’deki bütün değerlere bu noktada saygılı bir tutumun ortaya konulmasını, karşılıklı ortak değerlere vurgu yapılmasının son derece önemli olduğunu ve barış için kaçınılmaz olduğunu biliyoruz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious