DTP'liler serbest kaldı

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'daki olaylar sebebiyle tutuklanan DTP'li yöneticiler serbest kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Edip Yaşar, DTP il yöneticileri Nejdet Atalay ve Musa Farisoğulları ile DTP Merkez İlçe Başkanı Muhlis Altun ve yönetici Nusret Akın tahliye edildi.

Diyarbakır'da, 28-31 Mart tarihleri arasında yaşanan olaylar sonrasında tutuklanan Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Edip Yaşar, DTP il yöneticileri Nejdet Atalay ve Musa Farisoğulları ile DTP Merkez İlçe Başkanı Muhlis Altun ve yönetici Nusret Akın'ın yanı sıra A. Samet Barut, Faruk Demir ve Tarık Demir ile tutuksuz sanıklar Ferhat Miran ve Niştiman Erdede, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2. kez hakim karşısına çıktı.

Mahkemede, TCK'nın 314/2. maddesini düzenleyen "Örgüt üyesi olmaksızın, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçlamasıyla haklarında 15 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu 8 sanığın yanı sıra avukatları da hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklarla avukatlarının yaptıkları savunmanın ardından, iddia makamının tahliye talebini değerlendirdi. Mahkeme, tutuklu sanıkların tamamının tutuksuz yargılanmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious