Dualar, Barış Akarsu için

Dualar, Barış Akarsu için.23119
  • Giriş : 01.07.2007 / 15:10:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:16:40

Yaşam mücadelesi veren şarkıcı ve dizi oyuncusu Barış Akarsu’nun hayranları hastaneye akın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, cuma gecesi doğum gününü kutlamaya giderken arkadaşlarıyla birlikte kaza geçirerek ağır yaralanan ve solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren şarkıcı ve dizi oyuncusu Barış Akarsu’nun hayranları hastaneye akın etti. Akarsu’nun hayati tehlikeyi atlatamadığını belirten doktorlar yaşamasının mucize olduğunu belirtirken, hayranları hastane önünde gözyaşı döktü, dua etti.

Bodrum’da lösemili çocuklar yararına düzenlediği internet şarkı yarışmasının sonuçlarını açıklamak ve 28'nci doğum gününü kutlamak üzere beş yıldızlı Kervansaray Otel’deki partiye giderken arkadaşı Zeynep Koçak’ın kullandığı otomobilin kamyonun altına girmesiyle ağır yaralanan Barış Akarsu’nun yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak verdiği yaşam mücadelesinde bir değişiklik olmadığı belirtildi.
Akarsu’nun kız kardeşi Nermin Akarsu, annesi Hatice Akarsu ve babası Selahattin Akarsu, dün akşam saatlerinde Amasra’dan Bodrum'a geldi. Doktorlardan oğlunun sağlık durumu hakkında bilgi alırken fenalaşan Nermin Akarsu'nun, “Benim meleğimdi o. Tanrım bana bu acıyı neden yaşattın, Barış kendinden çok herkesin iyiliği ve mutluluğu için çalışırdı. Ne olur tanrım onu bana bağışla. O zor durumda olan insanlara mutlaka yardım etmek isterdi'' diye gözyaşı döktü.

HAYRANLARI HASTANEDE

Barış Akarsu’nun kaza geçirdiğini öğrenen yüzlerce hayranı Özel Bodrum Hastanesi’ne akın etti. Özellikle 5- 12 yaş arasındaki çocukların hastaneye gelerek doktorlardan bilgi almak ve Barış Akarsu’yu görmek istemeleri duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Birçok hayranı Milas, Muğla, Marmaris, Aydın, İzmir ve Denizli’den Bodrum’a gelerek sanatçının durumu hakkında bilgi almaya çalıştı. Sanatçının birçok hayranı da sabahlara kadar hastane bahçesinde bekleyerek yaşama yeniden dönmesi için dua etti. Barış Akarsu'nun ‘Yalancı Yarim’ dizisindeki rol arkadaşları, internet şarkı yarışmasındaki amatör sanatçılar saatlerce gözyaşı döktü.
Akarsu’nun sevenleri kadar sanatçı dostları da hastaneye koştu. Bülent Kayabaş, Banu Alkan, Haluk Levent, Mehmet Ali Erbil, RTÜK Başkanı Zait Akman, Muğla Valisi M. Temel Koçaklar, İl Emniyet Müdürü M. Emin Körpe, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Özden hastaneye gelerek Akarsu’nun yakınlarına ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti, sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

KİM, NE DEDİ?

Hastaneye ziyarete gelenlerden RTÜK Başkanı Zait Akman, “İki kişinin vefat etmesi ve Barış’ın da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılması gerçekten üzücü. Barış’ın tedavisi uzun süreli olabilir. Ailesi ve yakınlarının, uzun bekleyişe kendilerini hazırlamaları gerek. Kendisinin genç, hayat dolu olmasının tedavisini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Ben sağlığına kavuşacağına inanıyorum'' dedi.
Mehmet Ali Erbil de “Barış’ın sevenleri dua ederek onu kurtaracaktır. Beyin fonksiyonlarının çalışmıyor olması ve genç yaşta böyle bir olayla karşılaşması gerçekten üzücü bir olay. Dualarım Barış için olacak'' diye konuştu.
Sanatçılardan Haluk Levent, “Umudum yaşayacağı yönünde. Duruşu ve müziği açısından bana hiç yabancı olmayan, benim ailemden biri gibi. Barış kendi başına çok iyi yerlere gelebilecek bir insan. Dualarım onun için'' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Dizideki rol arkadaşı Merve Sevi, “Aklında hep yardım vardı, tanrının da ona yardım edeceğine inanıyorum. Barış çok kuvvetli, çok yüreklidir. Ayağa kalkacaktır. Ben onu buradan yüreyerek çıkarken göreceğime inanıyorum'' dedi.

HASTANEDEKİ TARTIŞMA YADIRGANDI

Bu arada, hastanenin bahçesindeki kafetaryada, ‘Yalancı Yarim’ dizisinin yönetmeni Ümit Ziya ile Akarsu’nun internet şarkı yarışmasındaki koordinatörü ve kaza geçirdiği otomobilin sahibi olan söz yazarı- bestekar Metin Sözüçetin’in yüksek sesle kavga edercesine tartışması yadırgandı. Barış Akarsu için, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden bir heyetin getirilmesi yönündeki girişimlerine ilgisiz kalındığı gerekçesiyle tepki gösteren Sözüçetin’e, Ümit Ziya'nın “Şov yapma. Buradan uza'' demesi gerginlik yarattı. Yaklaşık 10 dakika tartışan Sözüçetin ve Ziya, film ekibi ve sanatçıların gayretiyle sakinleştirildi.
Sözüçetin, “Barış’ın yaşaması için her türlü olasılık değerlendirilmeli. İnsanların yapacağı mutlaka bir şey olmalı, böyle bir ortamda kayıtsız kalmalarını kaldıramıyorum. Gerginlik için özür dilerim'' dedi.

ÖLEN KIZLAR İstanbul'DA DEFNEDİLECEK

Öte yandan, kazada yaşamlarını yitiren ve otomobili kullandığı sonradan ortaya çıkan Zeynep Koçak (24) ile Nalan Kahraman'ın (37) cenazeleri dün akşam saatlerinde yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere İstanbul’a götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious