Dubai, Türk hackerlardan şikâyetçi

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Türk hackerların saldırıları Türkiye'yi internet suçlarında ön plana çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amacı hükümet bilgilerine zarar vermek olan grubun faaliyetleri birkaç saat içerisinde engellendi. Dubaili yetkililer konuyla ilgili gerekli tedbirleri alacaklarını ve Türk makamlarıyla görüşeceklerini kaydetti. Filistin'deki saldırılar, Ermeni yasa tasarısı ve Peygamber Efendimiz'e hakaretlerden dolayı İsrail, Danimarka, İtalya ve Fransa gibi ülkelere zaman zaman saldırıldığı biliniyordu.

Dubai hükümet sitelerinin bir süre hizmet verememesi üzerine yetkililer tarafından açıklama yapıldı. Gulf News Gazetesi'ne saldırılar ile ilgili açıklama yapan hükümet yetkilisi Salim el Shair, grubun faaliyetinin hemen fark edilerek iki saat içerisinde etkisiz hale getirildiğini açıkladı. El Shair, siteye Türkçe olarak, gazeteci Hrant Dink cinayetine atıfta bulunularak onun öldürülmesini destekleyen ifadeler içeren mesaj bırakıldığını anlattı. İnternette hack işlemi yapanların gönüllü olarak raporlamada bulunduğu sitelerde yer almayan saldırı sonucu Dubai sitelerinin bazı dosyalarına zarar verildi. Hackerlarla ilgili önemli bilgiler edinen Dubaili yetkililer, bir taraftan sitelerinde ek güvenlik önlemi alırken, diğer taraftan da suçlulara ulaşmak için Türkiye'den yardım talebinde bulundu.

Microsoft'un Fransa sitesini bile çökertmişlerdi

İsrail'e siber savaş: İsrail, Lübnan ve Filistin'e saldırdığı dönemde hackerlar da İsrail sitelerine saldırı düzenliyor. En çok bilinen isimlerden Cyber-Warriors'un 650 kadar İsrail sitesini işgal ettiği biliniyor. Türk hackerlar Microsoft Fransa'yı hakladı: Microsoft'un bir açığını bulan Türk hackerlar şirketin Fransa sitesini çökertti. Bunun üzerine güvenlik açığını gören Microsoft, hatasını giderme yoluna gitti. Danimarka'nın hakaretine site saldırılarıyla cevap verildi: Peygamber Efendimiz (sas)'e bir gazetede yayımlanan hakaret içerikli karikatürler üzerine kriz çıktı. Birçok platformda protesto edilen konu internete de taşındı. Bir hacker grubu, Danimarka sitelerine yönelik saldırılar yaptıklarını açıkladı. Birkaç gün içerisinde binlerce site birden göçertildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious