Düğün evine silahlı baskın: 5 yaralı

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Mersin'de bir grup genç tarafından düğün evine silahlı baskın düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olayda gelinin babası, 2 erkek kardeşi ile düğüne gelen davetlilerden birininde aralarında bulunduğu 3'ü ağır 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Polis olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı.

Alınan bilgiye göre olay, Alsancak Mahallesi 76040 sokak üzerindeki bir düğünde meydana geldi. İddiaya göre daha önce düğünü olan kızda gönlü olan Haydar K., düğünü içine sindiremeyerek bir grup arkadaşı ile birlikte özel bir otomobille düğün yapılan sokağa geldi.

Gelinin babası Kavas K. (51) burada taşkınlık yapan gençleri, "Bu düğüne davetli değilsiniz buradan gidin" diye uyardı. Bunun üzerine başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine gençler ellerinde bulunan silahlarla gelinin babası Kavas K. erkek kardeşleri Halil K. (21) ve Mehmet K.'nın (23) üzerine doğru rastgele ateş etmeye başladı.

Olayda gelinin babası Kavas K. erkek kardeşi Mehmet K. ile davetlilerden 18 yaşındaki Sultan K. ağır, gelinin diğer kardeşi Halil K. ile karşı gruptan Haydar K. ise hafif yaralandı.

Yaralılar Mersin Devlet Hastanesi ile Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Polis olaydan sonra kaçan zanlılardan 4 kişiyi göz altına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious