Düğün konvoylarındaki zarf pazarlığı korkutuyor

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da gelin arabalarının önünü keserek, damadın vereceği 1 YTL'lik zarflardan alabilmek pahasına ezilme tehlikesi geçiren küçük yaştaki çocuklar kendi hayatlarının yanında başkalarının da hayatını tehlikeye atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genellikle hafta sonları yapılan düğün konvoylarını fırsat bilen yol kesici çocuklar, Şanlıurfa'da her konvoyun geçeceğini tahmin ettikleri Balıklıgöl kavşağında adeta pusuya yatıyor.

Yol kesici 14-15 yaşlarındaki çocuklar düğün konvoyunun uzaktan görünmesi ile yerlerini alarak yol kesme hazırlıklarına başlıyor.

Çocuklara göre konvoyun en önemli aracı olan gelin arabası görüş alanlarına girdiğinde ise yol kesici çocuklar harekete geçiyor. Aracı yavaşlatmak ve damattan daha çok 1 YTL'lik zarflar kapmak için hareket halindeki aracın önüne atlayan ve üzerine çıkan 7-8 çocuktan bazıları da hareket halindeki aracın içerisine gövdelerinin yarısını sokarak damat ve yakınları ile adeta pazarlık yapıyor.

Düğün konvoyunda hareket halinde yapılan damat ve yol kesici çocukların pazarlığı kazalara davetiye çıkarırken, aracın üzerine çıkan bazı çocuklar ise araçtan düşme tehlikesi yaşıyor.

Bütün bu yol kesme olayları ve kargaşa, şehrin en işlek caddelerinden birinde yaşanırken çevredeki vatandaşlar ise olan biteni şaşkınlıkla izliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious