Düğünde 200 kişi zehirlendi

Düğünde 200 kişi zehirlendi.7688
  • Giriş : 19.05.2009 / 20:33:00

Manisa'nın Salihli ilçesinde, 3 farklı düğün organizasyonunda, aynı işletmede üretilen pastadan yedikleri öğrenilen yaklaşık 200 kişinin zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezinde bulunan 3 farklı düğün salonunda yapılan törenlerde dağıtılan pastalardan yiyenlerden bazı kişilerde kusma ve mide bulantısı şikayeti görüldü.

Yetkililer, şu ana kadar yaklaşık 200 kişinin Salihli Devlet Hastanesinin yanı sıra ilçedeki diğer iki özel hastaneye başvurduğunu belirterek, sayının artmasından endişe ettiklerini bildirdi.

Bu arada Köseali köyünde oğulları Efe Yıldırım'ın doğum gününü kutlamak isteyen ailenin de aynı imalathaneden pasta aldığı, 9 kişilik Yıldırım ailesi de zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Salihli Kaymakamı Mesut Yıldırım, çok üzücü ve talihsiz bir olayın yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

''Zehirlenme olayının yaş pastadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Sağlık Grup Başkanlığımız konuyu araştırıyor. Hastaneye gelen vatandaşlarımızın kimisi ayakta tedavi ediyor, kimisi ise müşahede altına alınıyor. Bir kız çocuğu durumu ciddi olduğu için İzmir'e sevk edildi.''

-İL SAĞLIK MÜDÜRÜ-

Manisa İl Sağlık Müdürü Zitay Tay da 3 ayrı düğünden gıda zehirlenmesi teşhisiyle hastanelere dün akşam saatlerinden itibaren müracaatların yapıldığını söyledi.

Gıda zehirlenmesi olayından yaklaşık 200 kişinin etkilendiğini kaydeden Tay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu saate kadar Salihli Devlet Hastanesi'ne 110 kişi müracaat etti. Bunlardan 91'i yatarak tedavi gördü. Bir çocuk da İzmir'e sevk edildi. Bunun dışındaki ilçedeki özel hastanelere de müracaatlar var. 35 kişi de 2 ayrı özel hastanede tedavi altında.''

Hastaların hiçbirisinin hayati tehlikesinin olmadığını belirten Tay, durumlarının iyiye gittiğini ve bazı hastaların taburcu edildiğini sözlerine ekledi.

Manisa İl Tarım Müdürü Ömer Çelik, söz konusu imalathaneden numunelerin alındığını, numunelerin gerekli tetkikler için yarın İzmir'e gönderileceğini bildirdi.

Pastaları üreten firmanın Alaşehir ilçesine bağlı Derbent beldesinde bulunduğu öğrenildi. Söz konusu pastaları üreten firmanın yetkilisi A.E, polis ekiplerince göz altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*