Düğünde kavga çıktı iki mahalle birbirine girdi

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Kocaeli'nde bir düğünde çıkan kavgada iki mahalleden onlarca kişi birbirine girdi. Silahların da kullanıldığı kavgada, araçlar devrildi, düğün salonunun camları kırıldı. Kavgada 8 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, İzmit Zabıtan Mahallesi'nde oturan bir çiftin Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan kültür merkezinde yapılan düğünlerine Yenidoğan'da ikamet edenlerden kimse alınmayınca çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Düğün sahipleri ile bir grup mahallelinin kavgasında her iki mahalleden yaklaşık 300'er kişi birbirine girdi. Kavgada düğün salonun camları, kapıları ve koltukları kırıldı. Hızını alamayan mahalleliler, park halindeki araçları da devirdi.

Olay yerine gelen ilk polis ekiplerine de taş atılınca bölgeye 100 civarında Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi. Çok sayıda polis ekipleri gelince mahalleliler evlerine ve sokak aralarına dağıldı. Kavgada 8 kişi hafif şekilde yaralandı. Yaralılar çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Olay yerine gelen Kocaeli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, kavganın düğüne başka mahalleden girilmesi ile başladığını söyledi. Namal, kavganın büyümemesi için gerekli önlemleri aldıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious