Düğünden 1 gün önce askere gitti

Düğünden 1 gün önce askere gitti.11684
  • Giriş : 26.08.2008 / 22:07:00
  • Güncelleme : 26.08.2008 / 22:05:32

Sümeyye dokuz ay önce evlenen dün için düğün tarihi alan Mahmud Yılmaz, düğüne birgün kala askere gidince, nikah onsuz kıyıldı. Geline kardeşi eşlik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkezi Batman'da bulunan Günışığı Derneği yardıma muhtaç ve imkansızlıklar yüzünden evlenemeyen on çifti görkemli bir düğün töreni ile evlendirdi. Batman İl kültür Müdürlüğü bahçesinde yapılan düğüne iş siyaset ve bürokrasi tam takım katıldı. Sosyete düğünlerini aratmayan bir şekilde yapılan düğünde lüks cipler dikkati çekerken düğüne Batman valisi. Dr. Recep Kızılcık, AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, İstabul Büyükşehir Belediyesinden İsmail Hakkı Turunç, AK Parti Batman İl Başkanı Ömer El, Merkez İlçe Başkanı Diyadin Uçar, Emniyet Müdürü Arif Öksüz , İl Özel idare Genel sekreteri H. Yusuf Karatoprak, BASİAD Genel Başkanı Hasan Fehmi Dalgıç İş adamı Salih Güneştekin ile çok sayıda davetli katıldı.

Batman da nişanlı olup ta maddi imkânsızlıklar yüzünden evlenemeyen on çift tespit edildikten sonra çiftlerin ev eşyaları ve düğün masrafları Gün ışığı derneği tarafından karşılandı. Dernek, gelin ve damatları sosyete düğünlerini aratmayan şekilde ağırladı. Süslenen lüks cipler giydirilen takım elbise ve gelinlikler göz kamaştırdı. Törende bir konuşma Vali Dr. Recep Kızılcık on çift kardeşimize bu mutluluğu yaşatan herkese teşekkür ederim dedi.

DAMAT MI? O ŞİMDİ ASKER

Yaklaşık 9 ay önce nişanlanan ve düğüne bir gün kala eşi Mahmut Yılmaz'ın Ağrı Doğubeyazıt'a giden genç kız Sümeyya Yılmaz beyaz gelinlik içinde yalnız kalınca kardeşi kendisine kavalyelik etti. Bu mutlu günde yalnız kalmanın hüznünü yaşadığını belirten Yılmaz “Ne yapalım vatan borcu namus borcudur bir gün önce nişanlım askere gitti. Olsun kaderimizde bu da varmış sayılı günler çabuk geçer diyerek teselli olmaya çalıştı. Oturduğu masasın önüne “O şimdi asker” yazısının konulması genç kızın duygusal anlar yaşamasına neden oldu” yapılan düğün töreni toplu nikahın kıyılmasından sonra eğlence ile son buldu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*