Dün gece Ankara'da 5,5 şiddettinde bir deprem oldu!

  • Giriş : 27.12.2007 / 08:31:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 08:48:39

Bayram'dan bu yana Ankara'da depremler durmuyor. Dün gece şiddetli bir deprem oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Bala‘da 5.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ulusal deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre, Ankara Bala’da saat 01.47’de 5.5 şiddetinde bir deprem meydana geldi.
Deprem, özellikle Çankaya, Sincan, Gölbaşı ilçelerinde kuvvetli biçimde hissedilirken, çevre iller de depremden etkilendi.

Ankara Bala’da, saat 00:26’da da 2.9 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti.

BALA BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: "KORKULACAK BİRŞEY YOK"

Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, "Korkulacak birşey yok. İlçede herşey normal" dedi.

İbrahim Gürbüz, ilçede meydana gelen depremin ardından belediye ekiplerinin genel bir tarama yaptıklarını, ilk belirlemelere göre büyük çaplı hasar ve can kaybının olmadığının belirlendiğini söyledi.

Gürbüz, Afşar beldesi ve köylerden de herşeyin normal olduğuna dair bilgi aldıklarını kaydetti.

Gürbüz, depremin hemen ardından Kızılay ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ekiplerinin ilçe merkezine geldiklerini bildirdi.

Merkez üssü Bala olan depremler, bir süreden beri devam ediyor. Kurban Bayramı'nın ilk günü de saat 11.48'de 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bugün meydana gelen ve 5,5 büyüklüğünde ölçülen depremden önce de saat 00.26'da 2,9 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

9 TANE ARTÇI deprem MEYDANA GELDİ

Başkentte meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından 3.7 büyüklüğünde orta şiddette bir deprem daha kaydedildi.

Saat 01.55'te merkez üssü Ankara'nın Bala ilçesi olan 3.7 büyüklüğünde orta şiddette bir deprem daha kaydedildiği bildirildi.

Alınan bilgide, 01.47'den itibaren yaklaşık yarım saat içinde toplam 9 tane artçı deprem meydana geldiği ifade edildi.

Öte yandan, saat 01.47'de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin, gözlemsel şiddet skalasında "şiddetli" grubunda yer aldığı bildirildi.

VALİ YARDIMCISI CELAL ULUSOY BAŞKANLIĞINDA KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Ankara'nın Bala ilçesindeki depremin ardından bölgeye gelen Ankara Vali Yardımcısı Celal Ulusoy başkanlığında kriz masası değerlendirme toplantısı yapıldı.

Celal Ulusoy, Bala Emniyet Müdürlüğü'nde, Bala Kaymakamı Mustafa Kamuran Ballı ve Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz ile kriz merkezi toplantısına katıldı.

Toplantıda, depremin ardından çevre köy ve kasabalardaki durumla ilgili değerlendirme yapan Ulusoy, jandarma ve sivil savunma birliklerinin hasar tespiti yapması için talimat verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious