Dün kaybolan helikopter hala aranıyor

Dün kaybolan helikopter hala aranıyor.16141
  • Giriş : 01.02.2009 / 08:15:00

Kıbrıscık ilçesi yakınlarında düştüğü tahmin edilen helikoptere ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu üzerinde kaybolduktan sonra Kıbrıscık ilçesi yakınlarında düştüğü tahmin edilen EC-135 tipi helikoptere ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

Kurtarma ekipleri, Kıbrıscık ilçe merkezine 25 km uzaklıktaki Karaköy Yaylası'na ulaştı. Bolu, Ankara ve Sakarya'dan bölgeye gönderilen arama kurtarma ekiplerinin helikopterin düştüğü tahmin edilen bölgeye ilerlemeleri devam ediyor. Saatlerce süren yol açma çalışmalarında Karaköy Yaylası'na ulaşıldı. Helikopterin yaylanın yakınlarına düştüğü değerlendiriliyor.

Polonya'dan İstanbul'a gelen pilotlar helikoptere, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde Gözen Havacılık görevlileri nezaretinde yakıt ikmali yaptırdı. Saat 15.00'da Ankara'ya hareket eden helikopterle olan telsiz irtibatı Bolu üzerinde kesildi.

HELİKOPTER ARAMA VE KURTARMA EKİBİ İÇİN KIZILAY'DAN YARDIM YOLA ÇIKTI

Düzce Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik merkezinden 4 kişilik bir ekip, Bolu Kıbrısçık Köroğlu tepesi mevkiinde düşen helikopteri arama ve kurtarma amaçlı çıkan ekiplere yardımcı olmak amacıyla yola çıktı.

Bolu üzerinde kaybolduktan sonra Kıbrıscık İlçesi yakınlarında düştüğü tahmin edilen EC-135 tipi helikoptere ulaşmak İçin çalışmalar devam ediyor. Bolu, Ankara, Sakarya ve Düzce'den Sivil Savunma arama kurtarma birliklerinin gönderildiği bölgeye, ekiplere yardımcı olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere 4 kişilik bir ekip daha çıkarıldı.

Türk Kızılay'ı Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, kaybolan helikopterin arama ve kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere yardımcı olmak ve ihtiyaçlarını giderebilmek için, 3 yüz kişilik ekmek, helva, mercimek çorbası, neskafe, salep, kek ve su götürmek üzere yola çıktığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*